Leden 2010

Vznik světa

7. ledna 2010 v 16:16 | M. |  Články
To, jak vznikl svět, nejde dokázat a názory jsou různé. My pochopitelně věříme, že svět stvořil Bůh, ale ve škole se učí, že svět vznikl evolucí, velkým třeskem. Přijde mi to trochu nespravedlivé, vždyť to není dokázané.
Když se to tak vezme, jsou obě teorie velmi nepravděpodobné, že svět vznikl sám od sebe nebo že ho prostě stvořil nějaký nesmrtelný Bůh. Na evoluci toho jde dokázat dost, ale nikdo nedokáže vysvětlit, jak to tak mohlo všechno naráz vzniknout - hmota, prostor, čas, fyzikální zákony... . U křesťanství se to zdá jako blbost od začátku až do konce, ale - buď všechno, nebo nic. Když si to uvědomíš, tak to dává smysl, byl Bůh, mnohem lepší, než si umíme představit a stvořil lidi - pochopitelně je neudělal tak dokonalé, jako je on, ale má je strašně rád. Oni ale, právě proto, že nejsou tak dokonalí, si to nedokáží představit, jak ten svět tak mohl stvořit, protože jsou to jen lidi a neumí to.
Pochopitelně to zní jako velmi dobrá výmluva, ale to ještě nemusí znamenat, že je to lež. Evoluce totiž nemá pro ten náhlý vznik žádný důvod a vpodstatě je to taky nadpřirozeno, když se to najednou objevilo.
Pokud tedy Bůh existuje, je to přece dobrá zpráva, protože víš, že je někdo, kdo Tě má rád, je vždycky s Tebou a rozumí Ti. Ale rozhodni se sám/sama, čemu uvěříš.

Dotazy

4. ledna 2010 v 17:30 | M. + L. + K. |  Dotazy a odpovědi
Máte nějakou otázku, která se týká Boha? Napište ji do komentářů a my vám na ni odpovíme. Možná se stane, že napíšete otázku, na kterou nebudeme znát odpověď, nejsme dokonalí křesťané, ale pokusíme se to zjistit.